ROK SZKOLNY 2017/2018

Cele:

Uczniowie:

 • prezentują swoje umiejętności w zakresie czytania,
 • ćwiczą umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem,
 • mobilizują się i skupiają uwagę, aby wykazać się posiadanymi umiejętnościami,
 • rozbudzają swoje zainteresowania książką,
 • poznają ciekawe nabytki szkolnej biblioteki.
 • kulturalnie się zachowują,
 • biorą udział w zdrowo pojętej rywalizacji,
 • dobrze się bawią.

Regulamin konkursu:

Uczniowie:

 • sami zgłaszają chęć udziału w konkursie.
 • czytają wybrane fragmenty tekstu,
 • słuchają uważnie czytanego tekstu przez koleżankę/kolegę
 • wybierają spośród siebie koleżankę/kolegę, która najpiękniej czytała tekst.

Konkurs w klasie 4 - 7

5. grudnia 2017 roku
Oliwka Chiryk czytała swoim koleżankom i kolegom z klasy, książkę o Kubusiu Puchatku i Prosiaczku pt. "Prosiaczek ma katar".

Konkurs w klasie 1 - 3:

25. października 2017 roku odbył się konkurs ładnego czytania w klasie 1 - 3 - wśród najmłodszych uczniów. W konkursie wzięli  udział: Marika Kassan, Oliwier Krzemianowski, Julia Sroka i Marsel Grzegorek. Marika, Julia i Marsel czytali wybrane wiersze, a Oliwier - literki. Za udział w konkursie dzieci otrzymały ogromne bawa.

Uczniowie klasy II - II ga, II - III gc oraz pdpb wspólnie zdecydowali, ze w tym roku szkolnym będą czytali ksiązkę pt. "Kubuś Puchatek". Na konkurs przygotowali pierwszy rozdział książki, w którym poznajemy się z Misiem i pszczołami. 

W konkursie wzięli udział:

 • z klasy II - III ga: Paulina Speidelsbach, Daria Niesyczyńska, Rozalia Jura, Maciek Niezabitowski, 
 • z klasy II - III gc: Michał Kaźmierczak i Piotrek Witen,
 • z klasy I - III pdpb: Dominika Karbowska, Marietta Galiczak, Natalka Kozieł, Marek Grudzień.

Uczniowie starali się czytać płynnie i bezbłednie oraz  właściwą intonacją.
Zwycieżcą konkursu, w wyniku głosowania uczestników konkursu, został Maciek Niezabitowski. 

Gratulujemy Maćkowi zajęcia pierwszego miejsca, ale też składamy gratulacje wszystkim uczniom - za to, że zdecydowali się na udział w konkursie i wytrwale ćwiczyli czytanie.


ROK SZKOLNY 2016/2017

Cele:

Uczniowie:

 • prezentują swoje umiejętności w zakresie czytania,
 • ćwiczą umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem,
 • mobilizują się i skupiają uwagę, aby wykazać się posiadanymi umiejętnościami,
 • rozbudzają swoje zainteresowania książką,
 • poznają ciekawe nabytki szkolnej biblioteki.
 • kulturalnie się zachowują,
 • biorą udział w zdrowo pojętej rywalizacji,
 • dobrze się bawią.

Regulamin konkursu:

Uczniowie:

 • sami zgłaszają chęć udziału w konkursie.
 • czytają wybrane fragmenty tekstu,
 • słuchają uważnie czytanego tekstu przez koleżankę/kolegę
 • wybierają spośród siebie koleżankę/kolegę, która najpiękniej czytała tekst.

Uczniowie klasy 3 - 6 słuchali pięknego czytania w wykonaniu Oliwii Chiryk. Dziewczynka czytała swoim kolezankom i kolegom o przygodach zajączka z książki "Dzień z tatą". Dzieci słuchały, oglądały ilustracje, pokazywały zwierzątka, przeliczały grzyby, kwiatki i ślimaki. Oliwka otrzymała ogromne brawa i podziękowania.  

21. października 2016 roku konkurs "Posłuchaj, jak pięknie czytam" odbył się wśród uczniów klas: ga, gc, pdpa i pdpb. W konkursie wzięli udział Natalia Kozieł, Jakub Nowak, Rozalia Jura, Dominika Karbowska, Michał Kaźmierczak, Kinga Stokłosa, Kamil Markiewicz. Uczniowie czytali wybrane fragmenty książki Ewy Nowackiej pt. Kilka miesięcy całe życie". Uczniowie starali się czytać poprawnie i bezbłędnie oraz z właściwą intonacją. Do konkursu przygotowywali się w domu i bibliotece a uczniowie klasy pdpb pod okiem pani Zofii Stuleblak. 

Zwycięzca konkursu został wybrany w wyniku głosowania samych uczestników. 

Zwycięzcą okazała się Dominika Karbowska zdobywając 4 głosy. Natalka Kozieł, Kamil Markiewicz oraz Kinga Stokłosa otrzymali po 2 głosy.

7. października 2016 roku konkurs "Posłuchaj, jak pięknie czytam" odbył się w klasie 1 - 3. W konkursie wzięli udział: Patrycja Kosińska, Ania Zawadzka, Krzysiu Kotla, Łukasz Wilk i Filip Dawid. Uczniowie czytali różne teksty, które wybrali i przygotowali  wspólnie z wychowawczynią panią Jolantą Phan. Pokazali, że porafią już ładnie czytać. Brawo. 


ROK SZKOLNY 2015/2016

II semestr

21. czerwca 2016 roku odbył się konkurs w klasie 2 - 6. Oliwka Chiryk przygotowała się do konkursu w bibliotece szkolnej oraz w domu - pilnie ćwiczyła płynne czytanie opowiadania o Martynce. Oliwka przeczytała swoim koleżankom i kolegom z klasy o przygodach Martynki na wsi. Dzieci uważnie słuchały, nazywały i naśladowały odgłosy zwierząt. Oliwka otrzymała wielkie brawa.

20. czerwca 2016 roku odbył się również konkurs w klasie 1 - 3. W konkursie brali udział: Ania Zawadzka, Nikola Ząbkowska, Fabian Cupiał, Krzyś Kotla i Oskar Sawicki. Uczniowie czytali, w zależności od swoich umiejętności: litery, sylaby, wyrazy oraz krótkie wiersze i opowiadania. Każdy z uczniów uczynił postępy w nauce czytania w tym roku szkolnym. Zwycięzcę konkursu wybrała pani Jolanta Phan - wychowawczyni klasy. Został nim Fabian Cupiał.

konkurs przeprowadziła pani Grażyna Dudziec i pani Jolanta Phan

20. czerwca 2016 roku odbył się konkurs w klasie I - III pdpb. W konkursie brali udział: Natalia Kozieł, Marietta Galiczak, Dominika Karbowska i Anna Bączek. Uczennice czytały fragmenty opowiadania "Dwaj mężczyźni i ona". Do konkursu przygotowywały się w domu oraz pod okiem pani Zofii Stuleblak - wychowawczyni. W wyniku głosowania - konkurs wygrała Dominika Karbowska.

konkurs przeprowadziła Grazyna Dudziec i pani Zofia Stuleblak

15. czerwca 2016 roku odbył się konkurs "Posłuchaj, jak pięknie czytam" w klasie I - III pdpa. Wszyscy uczniowie klasy wzięli udział w konkursie - jedni czytali litery i wyrazy oraz krótkie zdania inne różnej długości fragmenty książki "Wakacje z duchami". Każdy starał się przeczytać wyraźnie, dokładnie i płynnie. W  konkursie brali udział: Filip Stelter, Tomek Leśnik, Kuba Nowak, Kamil Markiewicz, Krzysiu Sowiński, Maciek Kordus, Przemek Ligodziński, Kinga Stokłosa i Mariusz Giżycki. Drogą głosowania wybrano zwycięzcę - został nim Kamil Markiewicz.

konkurs przeprowadziła pani Jowita Kozar i pani Grażyna Dudziec

14. czerwca 2016 roku uczniowie klasy I - III ga czytali "Śpiewającą żabkę" - jedną z bajek z pięknie wydanej książki "Bajki z całego świata ". Przygotowali się do konkursu w domu, ćwicząc płynne czytanie. Jedni czytali swój tekst jeden raz czy dwa razy inni aż pięć razy. W konkursie wzięli udział: Paulina Speidelsbach, Małgosia Kosińska, Marek Grudzień, Kacper Grajek i Piotrek Witen. Zwycięzcą, którego wybrano drogą tajnego głosowania, została Małgosia Kosińska.

konkurs przeprowadziła pani Grażyna DudziecDnia

14.czerwca 2016 r. uczniowie klasy I – III gb, 5 - 6 i I g wzięli udział w konkursie ,,Posłuchaj, jak pięknie czytam”, który stanowi integralną całość projektu wewnątrzszkolnego, mającego na celu wspieranie czytania, pisania i mówienia.

Uczniowie klasy I - IIIgb i 5 - 6 i Ig mieli możliwość wyboru lektury. W klasie I - IIIgb jednogłośnie został wybrany fragment tekstu pochodzący z książki – reportażu "Dywizjon 303" Arkadego Fiedlera, zaś w klasie 5 - 6 i Ig fragment pochodzący z "Dynastii Miziołków" Joanny Olech.

Zasady konkursu były jasne dla wszystkich uczniów, ponieważ już nie po raz pierwszy był on organizowany na przestrzeni roku szkolnego 2015/2016. Każdy uczeń czyta fragment lektury, a następnie odbywa się tajne głosowanie (na karteczkach), mające na celu wyłonienie zwycięzcy, który, zdaniem uczestników, przeczytał najlepiej.

Zwycięzcą konkursu w klasie I – III gb został Dawid Majewski, miejsce drugie zdobyła Olga Wróbel, zaś miejsce trzecie: Jan Skawiński, Łukasz Marek, Natalia Michalczyk.

W klasie 5 - 6 i I g zwyciężczynią została Rozalia Jura, drugie miejsce zajęli Krystian Supernak oraz Michał Kaźmierczak, zaś miejsce trzecie Mateusz Piskorski.

Konkurs odbył się w miłej atmosferze. Uczniowie obydwu klas wiedzą, że w niniejszym przedsięwzięciu sukcesem jest samo wzięcie udziału.

Konkurs zorganizował oraz przeprowadził Krzysztof Hausman


I semestr

Konkurs "Posłuchaj, jak pięknie czytam" odbywa się w klasach. Uczniowie solidnie się do niego przygotowują, ćwicząc płynne, wyraźne i bezbłędne czytanie, zwracając uwagę na właściwą intonację.

Konkurs stanowi realizację projektu wspierania czytania, pisania i mówienia, który od wielu lat realizowany w naszej placówce, cieszy się sporym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

Konkurs w klasie 5 - 6 oraz I gimnazjum odbył się 25. listopada 2015 roku. Uczniowie mięli po raz kolejny możliwość przysłuchania się opowiadaniom Beaty Kołodziej pt. ,,Solilandia. Wyprawa do kryształowej groty”. Prezentowane treści były niezwykle ciekawe i pobudziły uczniów do wypowiedzi na temat bajek oraz ich bohaterów. 

Wyniki konkursu:
I miejsce – Rozalia Jura
II miejsce –
Mateusz Piskorski

Konkurs w klasie I – III gb odbył się 23. listopada 2015 roku. Tym razem uczniowie czytali wybrane fragmenty powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. ,,Ten obcy”.Problematyka miłości, dorastania oraz zmieniającej się rzeczywistości, która została poruszona w niniejszej powieści przyczyniła się do zadawania licznych pytań oraz wyrażenia ciekawych opinii. Jak w każdym konkursie należy wyłonić zwycięzców. Idea tego konkursu polega na tym, że to sami uczniowie, poprzez tajne głosowanie na karteczkach, wskazują osoby, które ich zdaniem przeczytały najlepiej.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Dawid Majewski
II miejsce – Łukasz Marek
III miejsce - Jan Skawiński

galeria

Konkursy przeprowadził pan Krzysztof Hausman

Uczniowie klasy 1 - 3 również przygotowali się do konkursu. Nikolka Ząbkowska i Oskar Sawicki czytali ulubione teksty o jesieni a Patrycja Kosińska, Ania Zawadzka i Krzysiu Kotla nazywali poznane litery oraz czytali sylaby z tymi leterkami. Konkurs wygrała Nikola Ząbkowska.

galeria ....

W klasie I - III pdpb konkurs odbył się 13. listopada (odkładany wiele razy z powodu nieobecności niektórych uczniów). W konkursie wzięli udział: Bartek Snopkowski, Dominika Karbowska i Natalia Kozieł. uczniowie zaprezentowali ładne czytanie fragmentów baśni braci Grimm pt. "Baśń o sześciu sługach". Konkurs wygrała Dominika Karbowska.

Konkurs w klasie 1 - 6 odbył się 30. października 2015 roku. Oliwia Chiryk przeczytała swoim kolegom bajkę pt. "Królewna Śnieżka" - czytała płynnie i wyraźnie. Dzieci z uwagą słuchały bajki, opowiadały o losach królewny, wskazywały na wybrane elementy ilustracji oraz pokolorowały obrazki. Oliwka przygotowała się do konkursu w domu oraz bibliotece szkolnej. Cieszyła się, że może czytać książkę swoim koleżankom i kolegom z klasy.

Konkurs w klasie I - III ga odbył się 21. października 2015 roku. Brali w nim udział: Małgosia Kosińska, Kacper Grajek i Paulina Spedelsbach. Uczniowie wybrali baśń pt. "O biednym młynarczyku i kotce". Konkurs wygrała Małgosia Kosińska.

Konkurs w klasie I - III pdpa odbył się również 21. października 2015 roku. Brali w nim udział: Kinga Stokłosa, Ania Wąsala, Tomek Leśnik, Maciek Kordus, Kamil Markiewicz, Kuba Nowak, Przemek Ligodziński.  Uczniowie przygotowali się solidnie - czytali płynnie, wyraźnie oraz z właściwą intonacją. Każdy z uczniów otrzymał więc wyróżnienie za udział w konkursie i ogromne gratulacje od Pani Jowity Kozar, która przygotowała uczniów do konkursu oraz Pani Grażyny Dudziec, organizatora konkursu.

galeria


ROK SZKOLNY 2014/2015

Konkurs "Posłuchaj, jak pięknie czytam" odbył się ponownie w czerwcu. Uczniowie, jak zwykle przygotowali się do niego solidnie, ćwicząc ładne czytanie w klasie, pod okiem swojego wychowawcy, w bibliotece oraz w domu. Długość i trudność tekstu została wybrana indywidualnie i dostosowana do możliwości uczniów.

Konkurs w klasie I - III pdpb odbył się 10 czerwca 201 roku. Wzięli w nim udział: Dominika Karowska, Kamila Żukowska, Bartek Snopkowski i Filip Stelter. Uczniowie czytali fragmenty Czerwonego Kapturka. Konkurs wygrała Dominika Karbowska.

Konkurs w klasie I - III ga i I - III gc odbył się 12. czerwca 2015 roku. W konkursie wzięli udział: Małgosia Kosińska, Piotrek Witen i Kacper Grajek. Uczniwie czytali fragmenty Bajecznych opowieści. Konkurs wygrał Piotrek Witen.

Konkurs w klasie 1 - 3 odbył się 16. czerwca 2015 roku. Oskar Sawicki i Nikola Ząbkowska i Oliwia Chiryk czytali fragmenty Pinokia a Ania Ząbkowska chwaliła się poznanymi literkami. Konkurs wygrał Oskar Sawicki.

Konkurs w klasie I - III pdpa odbył się 19. czerwca 2015 roku. Uczniowie przygotowali się do ładnego czytania noweli "Janko Muzykant" W konkursie wzięli udział: Kamil Markiewicz, Małgosia Gregorowicz, Mariusz Giżycki, Przemek Ligodziński i Konga Stokłosa. Konkurs wygrał Kamil Markiewicz.

Konkurs w klasie 4 - 6 odbył się 16. czerwca 2015 roku Uczniowie klasy 4 - 6 czytali fragmenty lektury "Pinokio". W konkursie brali udział: Krystian Supernak, Krzysiu Lewandowski i Olga Wróbel. Konkurs wygrał Krystian Supernak.

Konkurs w klasie I - III gb odbył się 17. czerwca 2015 roku. Uczniowie przygotowali się do ładnego czytania noweli "Kamienie na szaniec". W konkursie brali udział: Dawid Majewski, Jan Skawiński, Małgosia Wąsala, Natalka Kozieł i Bartosz Kunysz. Konkurs wygrał Dawid Majewski.

Uczniowie na apelu szkolnym  odebrali nagrody książkowe oraz dyplomy.

 

Dziękuję pani Jowicie Kozar i pani Zofii Stuleblak za przygotowanie uczniów do konkursu.

Grażyna Dudziec


 

W tegorocznym konkursie uczniowie czytali opowiadania o przygodach psów i kotów opisane przez Jana Grabowskiego w książce „Puch - kot nad koty”.

Konkurs w klasie 4 – 6 odbył się 4. listopada 2014 r. W konkursie wzięli udział: Supernak Krystian, Jura Rozalia, Piskorski Mateusz, Wróbel Olga, Niesyczyńska Daria i Michalczyk Olga. Konkurs wygrała Olga Wróbel.

Konkurs w klasie I – III ga i I – III gc odbył się 5. listopada 2014 r. Wzięli w nim udział: Kosińska Małgorzata, Gątnicki Albert i Kacper Grajek (Piotr Witen był nieobecny). Konkurs wygrała Małgorzata Kosińska.

Konkurs w klasie I – III gb odbył się 13. listopada 2014 r. Wzięli w nim udział: Małgorzata Wąsala, Paulina Gawron, Natalia Koziel, Kmil Paja, Jan Skawiński, Tomasz Leśnik.  Jak w każdym konkursie spośród uczestników należało wyłonić zwycięzcę, który poradził sobie najlepiej. W klasie I – III gb tą osobą była Małgorzata Wąsala.

Konkurs w klasie I – III pdpa odbył się 13. listopada 2014 r. Wzięli w nim udział: Stokłosa Kinga, Wąsala Anna, Gregorowicz Małgorzata, Markiewicz Kamil, Nowak Jakub i Ligodziński Przemysław. Konkurs wygrały Anna Wąsala i Małgorzata Gregorowicz.

Konkurs w klasie I – III pdpb odbył się 28. listopada 2014 r. W konkursie brali udział: Żukowska Kamila, Selter Filip i Snopkowski Bartłomiej, (Anna Bączek i Dominika Karbowska były nieobecne). Konkurs wygrał Bartłomiej Snopkowski.

W klasie 1 - 3 konkurs odbył się ............. listopada 2014 r. W konkursie wzięli udział: Oliwia Chiryk, Oskar Sawicki, Nikola Ząbkowska, Patrycja Kosińska i Krzysiu Kotla. Oliwia, Oskar, Nikola czytali swoje ulubione wiersze, natomiast Patrycja i Krzyś rozpoznawali literki, jakie poznali od począsku roku szkolnego.

W klasie 1 – 6 konkurs odbył się 5. grudnia 2014 roku. Michał Kaźmierczak przeczytał fragment książki "Komu kundelka, komu?" sprawiając swoim koleżankom i kolegom niespodziankę.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu indywidualnie oraz pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego pana Krzysztofa Hausmana, wychowawcy klasy: pani Anny Stępień, pani Jowity Kozar i pani Zofii Stuleblak oraz nauczyciela bibliotekarza pani Grażyny Dudziec. Podczas konkursu wybrane fragmenty starali się czytać płynnie i bezbłędnie oraz z właściwą intonacją. Zwycięzcę klasowego konkursu wybierali sami uczniowie w wyniku głosowania.


ROK SZKOLNY 2013/2014

Cele konkursu:

Uczniowie:

 • prezentują swoje umiejętności w zakresie czytania,
 • ćwiczą umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem,
 • mobilizują się i skupiają uwagę, aby wykazać się posiadanymi umiejętnościami,
 • rozbudzają swoje zainteresowania książką,
 • poznają ciekawe nabytki szkolnej biblioteki.
 • kulturalnie się zachowują,
 • biorą udział w zdrowo pojętej rywalizacji,
 • dobrze się bawią.

Regulamin konkursu:

 • Uczniowie sami zgłaszają chęć udziału w konkursie.
 • Uczniowie czytają wybrane fragmenty tekstu,
 • Uczniowie słuchają uważnie czytanego tekstu przez koleżankę/kolegę
 • Uczniowie wybierają spośród siebie koleżankę/kolegę, która najpiękniej czytała tekst.
   

konkurs wygrali:

klasa 1 - 6  - Michał Kaźmierczak

klasa 4 - 6 - Rozalia Jura i Bartosz Kunysz

klasa I - III ga - Malgosia Wąsala

klasa I - II pdp - Małgosia Gregorowicz

klasa I - III pdp - Dominika Karbowska

26. maja 2014 roku odbył się konkurs „Posłuchaj, jak pięknie czytam” dla uczniów klasy I - III ga. Brali w nim udział: Małgorzata Wąsala, Małgorzata Kosińska, Kamila Żukowska, Piotr Witen, Łukasz Tabor. (Łukasz zdecydował się na udział w konkursie w ostatniej chwili, pilnie ćwiczył ładne czytanie na kilka lekcji przez konkursem. Czytał fragment tekstu, przygotowywany przez Annę Namyślik, która w dniu konkursu wycofała się z niego.) Uczniowie klasy I – III ga wybrali bajkę o „Kocie w butach” z „Najpiękniejszych baśni – największych bajkopisarzy”. Doskonalili płynne czytanie z właściwą intonacją przy pani Annie Stępień. Podczas konkursu wybrane fragmenty przeczytali płynnie i bezbłędnie.

Dnia 27. maja 2014 roku odbył się konkurs „Posłuchaj, jak pięknie czytam” w klasie I – III gc. Brał w nim udział Kacper Grajek. Uczeń przeczytał fragment bajki o Kubusiu Puchatku. Jego koledzy uważnie wysłuchali ładnego czytania opowiadania a następnie odpowiadali na pytania dotyczące wysłuchanego fragmentu. 

Dnia 2. czerwca 2014 roku odbył się konkurs „Posłuchaj, jak pięknie czytam” w klasie I – III pdp. Brali w nim udział: Dominika Karbowska, Bartek Snopkowski, Paulina Zgoda i Anna Bączek. Uczniowie klasy I – III pdp wybrali bajkę o „Kopciuszku” z „Najpiękniejszych baśni – największych bajkopisarzy”. Doskonalili płynne czytanie z właściwą intonacją przy pani Zofii Stuleblak. Podczas konkursu wybrane fragmenty przeczytali płynnie i bezbłędnie. Młodzież przygotowywała fragmenty bajki o zróżnicowanej długości, w zależności o opanowanej techniki czytania.

Dnia 4. czerwca 2014 roku odbył się konkurs „Posłuchaj, jak pięknie czytam” w klasie 1 – 3 szkoły podstawowej. Umiejętnościami w czytaniu wyrazów sylabami pochwalił się Oskar Sawicki. Ucznia do konkursu przygotowała pani Jolanta Phan.

Dnia 4. czerwca 2014 roku odbył się konkurs „Posłuchaj, jak pięknie czytam” w klasie 1 – 6 szkoły podstawowej. Brał w nim udział Michał Kaźmierczak. Uczeń przeczytał fragment bajki pt. „Wilk i siedem koźlątek”. Jego koledzy i koleżanka wysłuchali ładnego czytania bajki. Następnie odpowiadali na pytania dotyczące wysłuchanego fragmentu. Michała Kaźmierczaka do konkursu przygotowywała pani Dominika Zielińska, pani Marta Demczyszak oraz pani Grażyna Dudziec.

Dnia 5. czerwca 2014r. odbył się konkurs „Posłuchaj, jak pięknie czytam” w klasie 4 - 6. Uczniowie wybrali fragment książki Anny Muchowicz pt. Największy Skarb. W konkursie wzięło udział siedmioro uczniów. Miejsce pierwsze zajęli: Rozalia Jura oraz Bartosz Kunysz, miejsce drugie: Olga Wróbel oraz Maciej Niezabitowski. Pozostali uczestnicy to: Mateusz Piskorski, Bartłomiej Maciaszczyk oraz Daria Niesyczyńska.

Dnia 18. czerwca 2014 roku odbył się konkurs „Posłuchaj, jak pięknie czytam” w klasie I – II pdp. Brali w nim udział: Anna Wąsala, Kamil Markiewicz, Przemysław Ligodziński, Małgorzata Gregorowicz, Mariusz Giżycki i Kinga Stokłosa. Uczniowie wybrali bajkę o „Paluszek” z „Najpiękniejszych baśni – największych bajkopisarzy”. Do konkursu uczniów przygotowała pani Jowita Kozar. Młodzież przygotowywała fragmenty bajki o zróżnicowanej długości, w zależności o opanowanej techniki czytania.

Uczniowie z zaangażowaniem brali udział w konkursie, pilnie ćwiczyli płynne czytanie wybranych tekstów, kulturalnie zachowywali się podczas konkursu, uważnie słuchali czytanego tekstu.

Na apelu szkolny wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz słodkie nagrody, a uczniowie, którzy zajęli I miejsca otrzymali równiez nagrody książkowe. 

Dziękuję pani Jowicie Kozar, pani Dominice Zielińskiej, pani Annie Stępień, pani Marcie Demczyszak oraz pani Zofii Stuleblak za przygotowanie uczniów do konkursu.


Konkurs przygotowali i przeprowadzili:
pani Grażyna Dudziec  i pan Krzysztof Hausman

 

Konkurs "Posłuchaj, jak pięknie czytam" odbywał się w październiku. Uczniowie tym razem przygotowali ładne czytanie wierszy Juliana Tuwima. Ćwiczyli w domu, na zajęciach rewalidacyjnych i bibliotecznych.

Zwycięzcami konkursu zostali:

 • w klasie 1 - 6 - Michał Kaźmierczak,
 • w klasie 4 - 6 - Rozalia Jura, 
 • w klasie I - IIIga - Małgorzata Wąsala,
 • w klasie I - III gb - Tomasz Leśnik, Marika Wrzeszcz,
 • w klasie I - IIIgc - Kacper Grajek
 • w klasie I - IIpdp - Piotr Witen, Anna Wąsala,
 • w klasie I - IIIpdp - Anna Górecka, Anna Bączek

W konkursie brali udział:

 • z klasy 1 - 6 - Michał Kaźmierczak,
 • z klasy 4 - 6 - Rozalia Jura, Olga Wróbel, Daria Niesyczyńska, Krzysztof Lewandowski, Bartosz Kunysz, Maciej Niezabitowski,
 • z klasy I - IIIga - Małgorzata Wąsala, Małgorzata Kosińska, Kamila Żukowska,
 • z klasy I - III gb - Natalia Kozieł, Andrzej Niedbała, Tomasz Leśnik, Marika Wrzeszcz, Joanna Orzyszek,
 • z klasy I - IIIgc - Kacper Grajek
 • z klasy I - IIpdp - Piotr Witen, Kinga Stokłosa, Kamil Markiewicz, Jakub Nowak, Anna Wąsala,
 • z klasy I - IIIpdp - Anna Górecka, Anna Bączek, Dominika Karbowska.

Wszyscy uczniowie otrzymali na apelu szkolnym dyplomy za udział w konkursie, a zwycieżcy również nagrody książkowe.

Dziękuję za przygotowanie uczniów do konkursu pani Jowicie Kozar, pani Annie Stępień, pani Honoracie Nowackiej, pani Zofii Stuleblak i panu Krzysztofowi Hausmanowi.

konkurs przygotowała pani Grażyna Dudziec


rok szkolny 2012/2013

Znamy już wyniki konkursu, który odbył się pod koniec roku szkolnego:

Wyróżnienie za płynne czytanie i właściwą interpretację tekstu otrzymali:

 • Michał Kaźmierczak klasa 4
 • Olga Wróbel klasa 4
 • Daria Niesyczyńska klasa 4
 • Paulina Gawron klasa I g
 • Kamila Żukowska klasa I g
 • Ania Wasala klasa I PZ
 • Ania Górecka klasa II PZ

Wyniki konkursu zostały ogłoszone na apelu szkolnym 26. czerwca 2013 roku. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

 

Konkurs "Posłuchaj, jak pięknie czytam" w maju 2013 roku odbywał się w klasach. Uczniowie I g i II - III g przygotowywali ładne czytanie tekstu w domu, natomiast uczniowie klas szkoły podstawowej, I - III g oraz klas Przysposabiających do Pracy ćwiczyli w bibliotece oraz na lekcjach z wychowawcami.

Konkurs odbywał się w dniach 22 maja, 27 maja  oraz 10 czerwca 2013 roku. 

W klasie 1 - 3 w konkursie brali udział: Oliwka Chiryk i Szymon Kłodnicki. Oliwka czytała wiersz o korpli wody, a Szymonek  znane samogłoski.

Michał Kaźmierczak uczeń klasy 1 - 6 przeczytał tekst z książeczki pt. "O chłopcu, który lubił wiatr". 

Uczniowie gimnazjum zaprezentowali fragment książki pt. "Ten obcy". W konkursie wzięli udział: Paulinka Gawron, Klaudia Kuna, Natalka Kozieł, Małgosia Wąsala, Felicja Ciołek, Kamil Paja i Tomek Leśnik.

27 maja 2013 roku konkurs został przeprowadzony w klasie 4 - 6. Uczniowie przygotowali ładne czytanie rozdział "Kredki" książki pt. "Mikołajek". W konkursie wzięli udział: Olga Wróbel, Daria Niesyczyńska z klasy 4, Bartosz Kunysz, Maciek Niezabitowski, Bartek Maciaszczyk i Marek Grudzień  z klasy 5 oraz Małgosia Kosińska z klasy 6. Uczniowie ćwiczyli płynne czytanie tekstów w bibliotece podczas zajęć z doskonalenia techniki czytania.

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy i I - III gimnazjum brali udział w konkursie 10. czerwca 2013 roku. Konkurs odbył się w klasie I PZ. Brali w nim udział: Ania Bączek, Bartek Snopkowski, Mateusz Szul, Ania Górecka, Ania Wąsala, Kinga Stokłosa, Kamila Żukowska i Paulina Zgoda. Uczniowie zaprezentowali fragment książki "Kredki" książki pt. "MIkołajek". Mimo tremy, która towarzyszy każdym publicznym wystąpieniom, uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniem.

Po wysłuchaniu ładnego czytania uczniowie brali udział w quizie ze znajomości treści przeczytanych fragmentów. Odpowiedzi na pytania były przeważnie poprawne, co oznaczało, że dzieci uważnie słuchały czytanych fragmentów książki.

Quiz w klasie 4 - 6

Quiz w klasie Ig i II - IIIg

Quiz w klasie I PZ, I - III PZ i I - IIIg

Dziękuję Pani Jowicie Kozar za przygotowanie uczniów klasy I PZ do konkursu.


Konkurs dla uczniów ze szkoły podstawowej odbył się 14. listopada 2012 roku a dla młodzieży z gimnazjum i Szkoły Przysposabiajcej do Pracy  - miesiąc później.  Brali w nim udział uczniowie:

 • z klasy 1 - 6: Michał Kaźmierczak, Kacper Grajek
 • z klasy 4 - 6: Olga Wróbel, Daria Niesyczyńska, Marek Grudzień, Bartek Maciaszczyk, Małgosia Kosińska
 • z klasy I g: Paulina Gawron, Klaudia Kuna i Natalia Kozieł
 • z klasy II - III g: Małgosia Wąsala, Tomek Leśnik, Jarek Brzeziński, Andrzej Niedbała, Radek Żak
 • z klasy I - III g: Kamila Żukowska
 • z klasy I PZ: Kinga Stokłosa, Kamil Markiewicz, Ania Wasala
 • z klasy II - III PZ: Bartek Snopkowski, Ania Górecka, Ania Bączek

Uczniowie czytali opowiadanie pt. "Puchatek i Prosiaczek tropią ślady" oraz "Kłapouchy gubi ogon, a Puchatek go odnajduje" z książki Kubuś Puchatek A. A. Milne.
Konkurs dla publiczności  - pytania do przeczytanych fragmentów bajki - został przygotowany w formie prezentacji multimedialnej. Dzieci za udzielenie poprawnej odpowiedzi otrzymywały nagrodę - cukierek.

konkurs dla uczniów szkoły podstawowej

konkurs dla uczniów gimnazjum i PZ

Wszyscy uczniowie zostali wyróżnienie za udział w konkursie, bowiem włożyli bardzo dużo pracy w przygotowanie ładnego czytania fragmentu bajki.

Dziekuję  za udział w konkursie dzieciom i młodzieży oraz pani Anicie Wiadernej, Dominice Zielińskiej i pani Joannie Zacharskiej za ćwiczenie płynności w czytaniu z uczniami.

konkurs przygotowała pani Grażyna Dudziec