3 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku
"Odkrywcy Nieznanego Świata"
Hufiec ZHP Kąty Wrocławskie

W nowym roku 2017 kandydaci na harcerzy naszej szkoły kontynuowali swoje cotygodniowe spotkania w ramch harcerskich zbiórek. Nadal szkoliliśmy się w różnych technikach udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.
Zastosowanie koca termicznego może stać się przydatną umiejętnością w życiu codziennym. Jest to równocześnie okazja do budowania wzajemnych relacji współpracy w grupie.
Z niezwykłą wprawą pokonywaliśmy trudności w nauce wiązania węzła ratowniczego oraz węzła płaskiego. Umiejętność zastosowania węzłów w różnych sytuacjach życiowych, jest jedną z technik harcerskich zaczerpnietych ze szkoleń żeglarskich i szkoły przetrwania.
Nie mogło zabraknąć wspólnych śpiewów przy gitarze. Nauczyliśmy się kolejnej harcerskiej piosenki i utrwalaliśmy znajomość wcześniej poznanego repertuaru. 

Zapraszamy w każdą środę na godzinę 14.30 do internatu SOSW.

galeria

Czuwaj
hm. Rafał Ćwikowski


Listopad na zbiórkach harcerskich szkolnej drużyny stał pod znakiem min. nauki umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Na ostatniej zbiórce harcerze mieli okazję poznać podstawowy sprzęt osobisty służący bezpieczeństwu przebywania nad woda oraz na jednostkach pływających. Spotkanie stało się okazją do poznania budowy i zastosowania kapoka, kamizelki ratunkowej oraz rzutki. Harcerze "na sucho" ćwiczyli zakładanie i zdejmowanie kapoków oraz podejmowanie tonącego przy pomocy rzutki ratunkowej. Spotkanie było również okazją do nauki wiązania węzła ratowniczego jedną ręką. Był to początek poznania zasad wiązania i zastosowania róznych węzłów harcerskich, żeglarskich i wspinaczkowych, których zastosowanie znajduje swoje miejsce w życiu codziennym.

galeria

Czuwaj
hm. Rafał Ćwikowski